Археофутуризм як нова мистецька течія та світосприйняття

Стаття на основі  VII Засідання УТК, яке відбувалось 21 листопада -2009

Спочатку я розкажу коротко про археофутуризм, про нову мистецьку асоціацію АРФА, коротко зачитаю декілька наших тез та ідей, зачитаю декілька нових своїх віршів. Потім виступить Гюстав Люг, Мстислав,  Едуард Юрченко з темою «Археофутуризм та конвергенція катастроф» і далі буде вільна дискусія.

Сам термін «археофутуризм» придумав Гійом Фай, це сучасний французький мислитель.

Археофутуризм – умонастрій, згідно якому майбутнє знову звернеться до цінностей предків […]

Археофутуризм протистоїть одночасно сучасності та консерватизму, ставлячи їх на одну дошку та вважаючи сучасність архаїчною, тому що її ідеали та великі проекти зазнали краху. Наука та техніка, наприклад, несумісні з гуманітарними та егалітарними цінностями сучасності. ХХІ сторіччя стане свідком викликів, які космополітична західна буржуазна ідеологія вважала похованими: боротьба самобутніх форм, релігій та традицій; геополітичні конфлікти; етнічне питання, підняте на світовий рівень і боротьба за рідкісні ресурси […]

Коли я взнав цей термін, я зрозумів, що останні мої твори – вони є археофутуристичними, тому саме цю назву я вирішив взяти для створення нового стилю у мистецтві та для нашої нової Археофутуристичної Асоціації під назвою АРФА.

ARFA – це мистецьке, метаполітичне та метафізичне об’єднання. Сфери нашої діяльності та наших інтересів це не тільки  література, і музика, і живопис, і кіно, аудіо-візуальні проекти, а також наука, психологія, філософія, економіка, політика, тощо.  Ми заперечуємо L’art pour l’art (Мистецтво заради мистецтва). Мистецтво в нашому розумінні є всепроникненим та трансцендентним. Суспільство (або краща його частина) повернеться до Традиції, цінностей предків, але не в архаїчному розумінні минулого, а в технологічно-комп’ютеризованому майбутті.

Також абревіатура АРФИ  може розшифровуватись на чотири риси, які притаманні всім археофутуристам, це:

1)    Аристократизм

2)    Рицарство

3)    Фундаменталізм

4)    Антиутопізм

Також ми збираємось активно діяти в усіх  напрямках, ми створили музичну групу АРФА, крім мене творці цієї групи – Гюстав Люг та Мстислав. Ми будемо діяти як в музиці, так і в літературі, так і в політиці, в усіх сферах. При чому діяти активно, тому що ми не можемо здавати інформаційний простір.

Я хотів би сказати, що можу визначити дві узагальнюючі тенденції в світовому мистецтві. Якщо прочитати АРФА справа наліво – то вийде АФРА. І насправді «Афра» і є те що відбувається в сучасному мистецтві і в шоу-бізнесі, така от африканізація, нові стилі, реп, попса, які популяризуються, тобто примітивна така культура. І ми цьому протиставляємо АРФУ, є моя стаття на цю тему, її можна прочитати на http://rozum.info/

Археофутуризм виступає проти ТРЬОХ «ДЕ»

Археофутуризм у своїй деструктивній роботі рішуче виступає проти трьох ДЕ: декадансу, дегенерації та дебілізації, які панують в сучасному суспільстві, в думках та вчинках людей, в політиці, на вулицях і в інтернеті.

Відповідно ми не хочемо бачити декадантів, дегенератів та дебілів на чолі мистецьких чи будь-яких інших організацій, що диктують моду. Не варто це пов’язувати з економічним розвитком, але в Україні ці процеси розвинуті набагато менше ніж в США та Західній Європі, де вони просто вже стали нормою життя.  Тобто український народ не згодний толерувати дегенерацію та дебілізацію і занадто рано говорити про таке явище, як український декаданс. Але для того щоб ці хвороби не поширились в Україні – має бути достатньо гарної української творчості нового зразку. Класика – це чудово, але ми не живемо в минулому, до того ж враховуючи важке минуле українців – сакралізація трагічних моментів історії не піде на користь. Потрібне імперське пробудження нових творчих сил. Це і є одна з задач АРФИ. І зупинивши декаданс, дегенерацію та дебілізацію в Україні – ми зупинимо їх і в усьому світі. Наш імперський імпульс штовхає нас до дій.

Не так давно я почав займатись дослідженням творчості українських футуристів, які були на початку ХХ сторіччя. Їх творчість є досить цікавим явищем, але вони стояли на принципово інших позиціях, на лівих позиціях, були інтернаціоналістами, космополітами, комуністами. Але деякі речі були спільні в тому, що вони також розглядали мистецтво, не тільки як мистецтво, а як всеохоплюючу річ. Наприклад: [ На відміну від інших європейських напрямів , які зосереджувались на «приватних» проблемах, панфутуризм ставився до мистецтва як до “polyproblematic organism ” (багатоаспектного організму)]. Виходить, що я знайшов спільні риси, але ми не орієнтуємось ні на кого, ні на які авторитети. Ми визнаємо Традицію і класиків, але треба творити нове.

2 Responses to “Археофутуризм як нова мистецька течія та світосприйняття”

 1. Tira says:

  Дуже цікаво, хоча трохи занадто академічно.)

 2. Tira says:

  Machine translation failed. retry

 3. Tira says:

  Machine translation failed. retry

 4. Tira says:

  Machine translation failed. retry

 5. Tira says:

  Machine translation failed. retry

 6. Tira says:

  Machine translation failed. retry

 7. Tira says:

  Machine translation failed. retry

 8. Роман says:

  От слово “дебілізація” мені стало особливо цікавим. Так кажете: на вулиці… в інтернеті…. опишіть дебілізацію як таку, якої потрібно позбутись. І взагалі, опишіть її.
  Дякую)

 9. Роман says:

  Machine translation failed. retry

 10. Роман says:

  Machine translation failed. retry

 11. Роман says:

  Machine translation failed. retry

 12. Роман says:

  Machine translation failed. retry

 13. Роман says:

  Machine translation failed. retry

 14. Роман says:

  Machine translation failed. retry