Чому всім патріотам зараз треба підтримати Свободу

svoboda

Для мене рівень підтримки Свободи не став несподіванкою. Як політолог я бачив цю тенденцію, а як кандидат-мажоритарщик, спілкуючись з виборцями в Святошинському районі, я чув дуже багато слів на підтримку цієї партії. Як і багато інших кандидатів, піддавшись ефекту мажоритарки я більше говорив про проблеми району, але коли мене питали, кого я підтримуватиму по списках, я казав – Свободу. І якщо декілька років тому я почув би у відповідь: “А хто це?”, “Та це ж фашисти”, “Та це ж маргінали”, то на цих виборах я чув схвальні відгуки.

За час незалежності було чимало націоналістичних партій та організацій, які збирались стати партією. Навіть щодо Українського Традиціоналістичного Клубу деякі люди думали, що мета його створення – подальша реєстрація партії, або входження з кимось в блок на виборах. Саме Свободі вдалось вирости з маленької партії у велику парламентську партію, яку справді можна назвати Єдиною Силою Українців. Сила буває різна, я думаю, що кожен патріот має силу фізичну, моральну та інтелектуальну, але якщо дивитись по партіях – то лише Свобода спромоглась пройти в парламент.

Саме за Свободу я голосував з 2006 року. Хоча я й не поділяю всіх її програмних засад, але мушу констатувати, що саме у Свободи найкраща програма і якість списків.

Критикувати завжди легше. Я чув багато критики на адресу Свободи навіть від націоналістів. Звісно, можуть бути різні зауваження, як до економічної частини програми, до зовнішньо-політичної так і до окремих людей, випадків з життя. Але жодна партія не ідеальна. Жодна людина не ідеальна. Я чудово усвідомлюю і свої недоліки. Наприклад, я палю.

Свобода – це партія, яка об’єднує партіотів від націонал-демократів до правих радикалів. Від помірковано правих – до ультраправих. Всім, хто вважає Свободу недостатньо правою, я відповідаю, що краще бути в опозиції з правого боку до Свободи (яка буде при владі), ніж космополітично-олігархічна система, яка є зараз.

Спостерігаючи занепад Європи у самому ЄС, можна помітити, що одна з основних проблем – це демографічна і міграційна. Питання нелегальної міграції ще не настільки актуальне для України, щоб його активно експлуатували на виборах. Але це дуже важливе питання, і кожен хто хоче мислити стратегічно, – не може його ігнорувати. Треба думати наперед не тільки про економіку та об’єкти будівництва та інфрастуктури, а й про націю, як таку – кровно-духовну спільноту, яка й складає основу України. Міграція здатна розмити етнос і, відповідно, заповнити Україну своїм чужинських змістом. І не так важливо, будуть це мінарети, негритянські гетто чи китайські квартали. Зараз про це мало хто думає, бо українців – більшість в Україні і присутність мігрантів не силньо помітна. Але подивившись на США та Західну Європу, ми можемо побачити можливий варіант майбутнього.

З усіх партій лише у Свободи є адекватна оцінка викликам міграції. Це є в їх програмі, і будемо сподіватись, що саме депутати-свободівці ініціюють посилення міграційного законодавства. Одного цього моменту, аспекту боротьби з нелегальною міграцією – вже має бути достатньо для правих, щоб підтримати Свободу.

Свобода відрізняється від інших партій не тільки тим, що це ідейна партія, а тим, що вона живе постійним політичним життям, а не лише на виборах. Тому кожен патріот при бажанні може підтримати як діяльність цієї партії в цілому, так і окремі події, заходи Свободи, наймасштабній з яких – це марш УПА, який в 2012 році зібрав понад 30 000 учасників.

Андрій Волошин

Leave a Reply